Forum Milton Keynes Strona Główna Milton Keynes
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podwójne opodatkowanie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Milton Keynes Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Majkel
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 1
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 16:45    Temat postu: Podwójne opodatkowanie Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Mieszkam w MK od połowy października. Z polskim rządem za okres październik-grudzień nie rozliczyłem się. Wiecie może jakie są tego konsekwencje? Jakie są szanse że Cię złapią? Czy Wy się rozliczaliście z tutejszych zarobków z naszym rządem? Jeśli tak to w jaki sposób i jakie kwoty (w przybliżeniu) wchodzą w grę? Mnie nie bardzo się uśmiecha płacić drugi podatek. Czy w ogóle ustawa o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Anglią i Polską weszła w życie? Jeśli znajdziecie chwilkę wypowiedzcie się na ten temat.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Lip 05, 2007 16:45    Temat postu:

Powrót do góry
Ralph
Forumowicz
Forumowicz


Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 32
Skąd: Milton Keynes / Conniburrow

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli pracowałeś w UK tylko 2.5 miesiąca, to podatek do zapłacenia w Polsce byłby naprawdę niewielki, bliski zeru. Pamiętaj że można od podstawy opodatkowania odliczyć 30 diet dziennych, a płaci się tylko różnicę między brytyjskim a polskim podatkiem, więc może się okazać, że nie będziesz musiał nic dopłacić, lub jakieś grosze.
Jeżeli planujesz powrót do Polski w ciągu roku lub dwóch, to lepiej się rozliczyć i mieć spokój. Jeżeli nie masz zamiaru wracać, to nie ma co sobie zawracać głowy.
_________________
Wszystko co lubię jest albo niebezpieczne, albo niemoralne, albo tuczące...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
rzecik
Moderator
Moderator


Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 104
Skąd: Milton Keynes

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 00:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polski urzad skarbowy ma chyba 5 lat na to by sciagnac, i chyba oni tak latwo nie odpuszczaja, ale napewno maja bandycki procent...

na temat podwojnego podatku pisalismy w dziale "Polskie wiadomości", warto poczytac Smile
_________________
"Jeśli czegoś nie ma w necie, to takiej rzeczy nie ma na świecie Smile)"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzEwC^
Forumowicz
Forumowicz


Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 24
Skąd: Milton Keynes

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie ten podatek to jest wogole chory pomysl!!!!!
A czy placisz podatek jadac do Niemiec czy Holandii?? Ja slyszalem ze nie


polski rzad jest wogole do dupy patrza jak sobie kieszenie napchac !!!!

Ja tu siedze od 3 lat to co jak wroce do polski muszwe sie z nimi rozliczyc??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
alicja2911
Stały Forumowicz
Stały Forumowicz


Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 61
Skąd: maarssen

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SzEwC^ napisał:
Dla mnie ten podatek to jest wogole chory pomysl!!!!!
A czy placisz podatek jadac do Niemiec czy Holandii?? Ja slyszalem ze nie


polski rzad jest wogole do dupy patrza jak sobie kieszenie napchac !!!!

Ja tu siedze od 3 lat to co jak wroce do polski musze sie z nimi rozliczyc??


kolego ja siedze 3 lata w Holandii i powiem krotko ,ze to tez nas obowiazuje
dzsiaj dostalam pismo w sprawie rezydenta poniewaz sie staram o niego ze wg jakiegos tam artykulu 4 ble ble nie powinnam placic podatku w Polsce bo place w Holandii
a do tego zawarte wszystko w 2 zdaniach i koniec.Nie chca dawac i tyle dla Holendra to chore a dla Polaka -normalne
ale nie moge sie podpierac tym pismem bo to tylko odpowiedz na moje pytanie-paranoja
_________________
www.e-holandia.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rzecik
Moderator
Moderator


Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 104
Skąd: Milton Keynes

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podwujny podatek tyczył sie tylko do anglii, i dotyczył tylko polakow, ta glupia umowe zawarto bodajrze w 1976r i dopiero teraz ktos sie pokwapil zmienic to, ale niestety nowe przepisy obowiazuja tylko od roku podatkowego 2007-2008.

nie musisz sie martwic jesli masz rezydenta podatkowego w UK, lub nie masz zadnych interesow zyciowych w polsce, tj: konto w banku, wlasnosc majatkowa, zasilek, rente czy emeryture, itd

tyle wyczytalem na stronach US

ale jak to w polsce wszystko jest mozliwe, wiec ja sie zabezpieczylem i mam rezydenta podatkowego, jestem tu od 05/2006 i rezydenta podatkowego mam zanim przyszedl okres rozliczenia, dzwonilem by sie upewnic, nie musze sie rozliczac, a na wszelki wypadek wymeldowalem sie z polski, zeby mi czegos nie wykombinowali Very Happy
_________________
"Jeśli czegoś nie ma w necie, to takiej rzeczy nie ma na świecie Smile)"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Artur
Moderator
Moderator


Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 89

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzecik napisał:
podwujny podatek tyczył sie tylko do anglii, i dotyczył tylko polakow, ta glupia umowe zawarto bodajrze w 1976r i dopiero teraz ktos sie pokwapil zmienic to, ale niestety nowe przepisy obowiazuja tylko od roku podatkowego 2007-2008.

nie musisz sie martwic jesli masz rezydenta podatkowego w UK, lub nie masz zadnych interesow zyciowych w polsce, tj: konto w banku, wlasnosc majatkowa, zasilek, rente czy emeryture, itd

tyle wyczytalem na stronach US

ale jak to w polsce wszystko jest mozliwe, wiec ja sie zabezpieczylem i mam rezydenta podatkowego, jestem tu od 05/2006 i rezydenta podatkowego mam zanim przyszedl okres rozliczenia, dzwonilem by sie upewnic, nie musze sie rozliczac, a na wszelki wypadek wymeldowalem sie z polski, zeby mi czegos nie wykombinowali Very Happy


Rzecik podwojny podatek tyczyl sie kilku krajow nie tylko Anglii, nie chce mi sie szukac ktorych konkretnie, niewazne.....mam pytanie masz teraz rezydenta i teoretycznie nie bedziesz scigany za podatek ale co w przypadku powrotu do Polski np za 2 lata(wiem ze nie masz takiego zamiaru Wink ale przypuśćmy że jednak wracasz) co wtedy??? Musisz sie rozliczac z US za 2005-2006??? Zalozmy taka sytuacje masz rezydenta pracujesz od 2005 w UK a tu w przyszlosci tracisz prace nie mozesz innej znalezc i musisz wracac do Polski.....sciagna podatek czy nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alicja2911
Stały Forumowicz
Stały Forumowicz


Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 61
Skąd: maarssen

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no Artur dobre pytanie...
ale te urzedy skarowe w Polsce wszystko siagna nawet po paru latach tu tez ludzie sie boja tego
_________________
www.e-holandia.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rzecik
Moderator
Moderator


Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 104
Skąd: Milton Keynes

PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie scigna, bo mam rezydenta podatkowego, a tzn że krajem do rozliczen podatkowych jest kraj w ktorym mieszkam i pracuje, jesli wroce do polski, co napewno nie nastapi, ale zalozmy teoretycznie ze wroce, to z polskim US bede sie rozliczal od dnia przyjazdu z zarobionych pieniedzy w polsce.
rezydent podatkowy poprostu oznacza ze twoim krajem do rozliczen podatkowych jest kraj w ktorym mieszkasz i pracujesz lub uzyskujesz jakies dochody nie zwolnione z podatku
_________________
"Jeśli czegoś nie ma w necie, to takiej rzeczy nie ma na świecie Smile)"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Artur
Moderator
Moderator


Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 89

PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzecik napisał:
nie scigna, bo mam rezydenta podatkowego, a tzn że krajem do rozliczen podatkowych jest kraj w ktorym mieszkam i pracuje, jesli wroce do polski, co napewno nie nastapi, ale zalozmy teoretycznie ze wroce, to z polskim US bede sie rozliczal od dnia przyjazdu z zarobionych pieniedzy w polsce.
rezydent podatkowy poprostu oznacza ze twoim krajem do rozliczen podatkowych jest kraj w ktorym mieszkasz i pracujesz lub uzyskujesz jakies dochody nie zwolnione z podatku


Wiem co oznacza haslo rezydent podatkowy, myslalem jednak ze napiszesz mi czy dowiadywales sie czegos na temat mojego zapytania w zusie, bo nie oszukujmy sie w Polsce roznie to moze byc...nawt mimo tego ze masz status rez. pod. w UK.
Abyssie nie mylil Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alicja2911
Stały Forumowicz
Stały Forumowicz


Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 61
Skąd: maarssen

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe w zusie?ja i w ZUS-iei w US sie probowalam dowiedziec ,niestetey co urzednik to inna wersja a jak mam isc do ZUS-u to torsji dostaje bo dosc ,ze wszyscy obrazeni na caly swiat zes przyszedl to jeszcze od 3 lat probuje wyjsc na prosto z deklaracjami ,korektami i wiele innych pierdol czesto z winny systemu ...Nie ma sensu sie dowiadywac co bedzie to bedzie ja wam napisze za 2 lata co bedzie bo wtedy musze wrocic...
oby tak bylo jak Rzecik pisze
aha zeby bylo smieszniej za 80zl zaleglosci w Zusie o ktorej nie wiedzialam chcial komornik (!)mieszkanie zabrac-szok za 80 zl w zusie!
tak wiec raczej trzeba uwazac bo duzo psycholi w takich instytucjach pracuje
jak bedzie chcial to sie przyczepi i tyle
pozdrawiam Was serdecznie Laughing
_________________
www.e-holandia.info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Artur
Moderator
Moderator


Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 89

PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alicja2911 napisał:
hehe w zusie?ja i w ZUS-iei w US sie probowalam dowiedziec ,niestetey co urzednik to inna wersja a jak mam isc do ZUS-u to torsji dostaje bo dosc ,ze wszyscy obrazeni na caly swiat zes przyszedl to jeszcze od 3 lat probuje wyjsc na prosto z deklaracjami ,korektami i wiele innych pierdol czesto z winny systemu ...Nie ma sensu sie dowiadywac co bedzie to bedzie ja wam napisze za 2 lata co bedzie bo wtedy musze wrocic...
oby tak bylo jak Rzecik pisze
aha zeby bylo smieszniej za 80zl zaleglosci w Zusie o ktorej nie wiedzialam chcial komornik (!)mieszkanie zabrac-szok za 80 zl w zusie!
tak wiec raczej trzeba uwazac bo duzo psycholi w takich instytucjach pracuje
jak bedzie chcial to sie przyczepi i tyle
pozdrawiam Was serdecznie Laughing


Tu tez mi posty wykosilo, cojest Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zynga
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 1

PostWysłany: Wto Sie 14, 2012 09:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja generalnie jak czegoś nie wiem to dzwonie do firmy, która zajmuje się zwrotem podatku z Anglii i uzupełniam mą wiedzę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Człowiek
Weteran Forum
Weteran Forum


Dołączył: 31 Sie 2021
Posty: 131

PostWysłany: Sob Lut 12, 2022 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dobrze, że ja mam obowiązek jedynie mieć wypełniony PIT 37 https://www.webglobal.pl/co-to-jest-pit-37/ Pogubiła bym się w tym wszystkim z pewnością. Czytam Was i niewiele z tego rozumiem. Masakra, najlepiej to mieć w takiej sytuacji chyba księgową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maska
Weteran Forum
Weteran Forum


Dołączył: 01 Sty 2022
Posty: 406

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2022 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej ocenie jeżeli już zabieracie się przede wszystkim za poszukiwania konkretnej i profesjonalnej pomocy w zakresie rozliczenia podatków, w przypadku pracy za granicą to tutaj polecam skontaktować się z https://borsukpodatki.pl/zwrot-podatku-niemcy/ na przykład jeśli pracowaliście w Niemczech, ponieważ tak to było w moim przypadku, ponieważ kompletnie się w tych formalnościach oraz dokumentach się nie orientowałem. Oni zrobią to szybciej i dokładniej, a zwrot podatku zawsze taki jaki mi się należy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Kwi 22, 2022 11:44    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Milton Keynes Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Milton Keynes  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group