Forum Milton Keynes Strona Główna Milton Keynes

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podwójne opodatkowanie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Milton Keynes Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Majkel
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 16:45    Temat postu: Podwójne opodatkowanie Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Mieszkam w MK od połowy października. Z polskim rządem za okres październik-grudzień nie rozliczyłem się. Wiecie może jakie są tego konsekwencje? Jakie są szanse że Cię złapią? Czy Wy się rozliczaliście z tutejszych zarobków z naszym rządem? Jeśli tak to w jaki sposób i jakie kwoty (w przybliżeniu) wchodzą w grę? Mnie nie bardzo się uśmiecha płacić drugi podatek. Czy w ogóle ustawa o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Anglią i Polską weszła w życie? Jeśli znajdziecie chwilkę wypowiedzcie się na ten temat.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Czw Lip 05, 2007 16:45    Temat postu:

Powrót do góry
Ralph
Forumowicz
Forumowicz

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli pracowałeś w UK tylko 2.5 miesiąca, to podatek do zapłacenia w Polsce byłby naprawdę niewielki, bliski zeru. Pamiętaj że można od podstawy opodatkowania odliczyć 30 diet dziennych, a płaci się tylko różnicę między brytyjskim a polskim podatkiem, więc może się okazać, że nie będziesz musiał nic dopłacić, lub jakieś grosze.
Jeżeli planujesz powrót do Polski w ciągu roku lub dwóch, to lepiej się rozliczyć i mieć spokój. Jeżeli nie masz zamiaru wracać, to nie ma co sobie zawracać głowy.
rzecik
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 00:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polski urzad skarbowy ma chyba 5 lat na to by sciagnac, i chyba oni tak latwo nie odpuszczaja, ale napewno maja bandycki procent...

na temat podwojnego podatku pisalismy w dziale "Polskie wiadomości", warto poczytac Smile
SzEwC^
Forumowicz
Forumowicz

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie ten podatek to jest wogole chory pomysl!!!!!
A czy placisz podatek jadac do Niemiec czy Holandii?? Ja slyszalem ze nie

polski rzad jest wogole do dupy patrza jak sobie kieszenie napchac !!!!

Ja tu siedze od 3 lat to co jak wroce do polski muszwe sie z nimi rozliczyc??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
alicja2911
Stały Forumowicz
Stały Forumowicz

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SzEwC^ napisał:
Dla mnie ten podatek to jest wogole chory pomysl!!!!!
A czy placisz podatek jadac do Niemiec czy Holandii?? Ja slyszalem ze nie

polski rzad jest wogole do dupy patrza jak sobie kieszenie napchac !!!!

Ja tu siedze od 3 lat to co jak wroce do polski musze sie z nimi rozliczyc??

kolego ja siedze 3 lata w Holandii i powiem krotko ,ze to tez nas obowiazuje
dzsiaj dostalam pismo w sprawie rezydenta poniewaz sie staram o niego ze wg jakiegos tam artykulu 4 ble ble nie powinnam placic podatku w Polsce bo place w Holandii
a do tego zawarte wszystko w 2 zdaniach i koniec.Nie chca dawac i tyle dla Holendra to chore a dla Polaka -normalne
ale nie moge sie podpierac tym pismem bo to tylko odpowiedz na moje pytanie-paranoja
rzecik
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podwujny podatek tyczył sie tylko do anglii, i dotyczył tylko polakow, ta glupia umowe zawarto bodajrze w 1976r i dopiero teraz ktos sie pokwapil zmienic to, ale niestety nowe przepisy obowiazuja tylko od roku podatkowego 2007-2008.

nie musisz sie martwic jesli masz rezydenta podatkowego w UK, lub nie masz zadnych interesow zyciowych w polsce, tj: konto w banku, wlasnosc majatkowa, zasilek, rente czy emeryture, itd

tyle wyczytalem na stronach US

ale jak to w polsce wszystko jest mozliwe, wiec ja sie zabezpieczylem i mam rezydenta podatkowego, jestem tu od 05/2006 i rezydenta podatkowego mam zanim przyszedl okres rozliczenia, dzwonilem by sie upewnic, nie musze sie rozliczac, a na wszelki wypadek wymeldowalem sie z polski, zeby mi czegos nie wykombinowali Very Happy
Artur
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzecik napisał:
podwujny podatek tyczył sie tylko do anglii, i dotyczył tylko polakow, ta glupia umowe zawarto bodajrze w 1976r i dopiero teraz ktos sie pokwapil zmienic to, ale niestety nowe przepisy obowiazuja tylko od roku podatkowego 2007-2008.

nie musisz sie martwic jesli masz rezydenta podatkowego w UK, lub nie masz zadnych interesow zyciowych w polsce, tj: konto w banku, wlasnosc majatkowa, zasilek, rente czy emeryture, itd

tyle wyczytalem na stronach US

ale jak to w polsce wszystko jest mozliwe, wiec ja sie zabezpieczylem i mam rezydenta podatkowego, jestem tu od 05/2006 i rezydenta podatkowego mam zanim przyszedl okres rozliczenia, dzwonilem by sie upewnic, nie musze sie rozliczac, a na wszelki wypadek wymeldowalem sie z polski, zeby mi czegos nie wykombinowali Very Happy

Rzecik podwojny podatek tyczyl sie kilku krajow nie tylko Anglii, nie chce mi sie szukac ktorych konkretnie, niewazne.....mam pytanie masz teraz rezydenta i teoretycznie nie bedziesz scigany za podatek ale co w przypadku powrotu do Polski np za 2 lata(wiem ze nie masz takiego zamiaru Wink ale przypuśćmy że jednak wracasz) co wtedy??? Musisz sie rozliczac z US za 2005-2006??? Zalozmy taka sytuacje masz rezydenta pracujesz od 2005 w UK a tu w przyszlosci tracisz prace nie mozesz innej znalezc i musisz wracac do Polski.....sciagna podatek czy nie?
Powrót do góry
alicja2911
Stały Forumowicz
Stały Forumowicz

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no Artur dobre pytanie...
ale te urzedy skarowe w Polsce wszystko siagna nawet po paru latach tu tez ludzie sie boja tego
rzecik
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie scigna, bo mam rezydenta podatkowego, a tzn że krajem do rozliczen podatkowych jest kraj w ktorym mieszkam i pracuje, jesli wroce do polski, co napewno nie nastapi, ale zalozmy teoretycznie ze wroce, to z polskim US bede sie rozliczal od dnia przyjazdu z zarobionych pieniedzy w polsce.
rezydent podatkowy poprostu oznacza ze twoim krajem do rozliczen podatkowych jest kraj w ktorym mieszkasz i pracujesz lub uzyskujesz jakies dochody nie zwolnione z podatku
Artur
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzecik napisał:
nie scigna, bo mam rezydenta podatkowego, a tzn że krajem do rozliczen podatkowych jest kraj w ktorym mieszkam i pracuje, jesli wroce do polski, co napewno nie nastapi, ale zalozmy teoretycznie ze wroce, to z polskim US bede sie rozliczal od dnia przyjazdu z zarobionych pieniedzy w polsce.
rezydent podatkowy poprostu oznacza ze twoim krajem do rozliczen podatkowych jest kraj w ktorym mieszkasz i pracujesz lub uzyskujesz jakies dochody nie zwolnione z podatku

Wiem co oznacza haslo rezydent podatkowy, myslalem jednak ze napiszesz mi czy dowiadywales sie czegos na temat mojego zapytania w zusie, bo nie oszukujmy sie w Polsce roznie to moze byc...nawt mimo tego ze masz status rez. pod. w UK.
Abyssie nie mylil Wink
Powrót do góry
alicja2911
Stały Forumowicz
Stały Forumowicz

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe w zusie?ja i w ZUS-iei w US sie probowalam dowiedziec ,niestetey co urzednik to inna wersja a jak mam isc do ZUS-u to torsji dostaje bo dosc ,ze wszyscy obrazeni na caly swiat zes przyszedl to jeszcze od 3 lat probuje wyjsc na prosto z deklaracjami ,korektami i wiele innych pierdol czesto z winny systemu ...Nie ma sensu sie dowiadywac co bedzie to bedzie ja wam napisze za 2 lata co bedzie bo wtedy musze wrocic...
oby tak bylo jak Rzecik pisze
aha zeby bylo smieszniej za 80zl zaleglosci w Zusie o ktorej nie wiedzialam chcial komornik (!)mieszkanie zabrac-szok za 80 zl w zusie!
tak wiec raczej trzeba uwazac bo duzo psycholi w takich instytucjach pracuje
jak bedzie chcial to sie przyczepi i tyle
pozdrawiam Was serdecznie Laughing
Artur
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alicja2911 napisał:
hehe w zusie?ja i w ZUS-iei w US sie probowalam dowiedziec ,niestetey co urzednik to inna wersja a jak mam isc do ZUS-u to torsji dostaje bo dosc ,ze wszyscy obrazeni na caly swiat zes przyszedl to jeszcze od 3 lat probuje wyjsc na prosto z deklaracjami ,korektami i wiele innych pierdol czesto z winny systemu ...Nie ma sensu sie dowiadywac co bedzie to bedzie ja wam napisze za 2 lata co bedzie bo wtedy musze wrocic...
oby tak bylo jak Rzecik pisze
aha zeby bylo smieszniej za 80zl zaleglosci w Zusie o ktorej nie wiedzialam chcial komornik (!)mieszkanie zabrac-szok za 80 zl w zusie!
tak wiec raczej trzeba uwazac bo duzo psycholi w takich instytucjach pracuje
jak bedzie chcial to sie przyczepi i tyle
pozdrawiam Was serdecznie Laughing

Tu tez mi posty wykosilo, cojest Question
Powrót do góry
Zynga
Nowicjusz
Nowicjusz

PostWysłany: Wto Sie 14, 2012 09:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja generalnie jak czegoś nie wiem to dzwonie do firmy, która zajmuje się zwrotem podatku z Anglii i uzupełniam mą wiedzę Smile
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Wto Sie 14, 2012 09:32    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Milton Keynes Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: