Forum Milton Keynes Strona Główna Milton Keynes
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WAŻNE - PODWÓJNY PODATEK !!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Milton Keynes Strona Główna -> Polskie Wiadomości.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rzecik
Moderator
Moderator


Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 104
Skąd: Milton Keynes

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 01:14    Temat postu: WAŻNE - PODWÓJNY PODATEK !!! Odpowiedz z cytatem

CO ZROBIĆ BY NIE PŁACIĆ PODWÓJNEGO PODATKU ???

O ile mi wiadomo to nowa ustawa dotycząca podwójnego opodatkowania i zniesienia go wchodzi w życie dopiero z dniem 1 Stycznia 2007 i ma zastosowanie na rok podatkowy 2007/2008, ale jak to z nią będzie to nigdy nie wiadomo Smile
Bo w Polsce to sami wiecie jak to jest Smile Różnie bywa Smile

Jest sposób, aby tego uniknąć ???
Jak to zrobić ???

Są dwa sposoby:
1.wymeldować się z Polski, tzn z miejsca stałego pobytu i tymczasowego

albo

2.uzyskać status - REZYDENTA PODATKOWEGO w UK

Wystarczy wejść na poniższy link :

http://www.podatekangielski.pl/zmiana-rezydencji-podatkowej.htm

Zapoznać się z treścią, i pobrać formularze pdf - P86 i DOM1, wydrukować (jeśli nie masz drukarki można to zrobić w kafejce internetowej np w xspace), wypełnić, i zanieść do najbliższego Revenue lub przesłać pocztą.

Każdy legalnie pracujacy w UK płaci podatki w UK. Jeśli pracujesz legalnie ale nigdy nie wypełniałeś formularza P86 Arrival in the United Kingdom to dobrze jest to zrobić, dołączając list z prośbą o pisemne potwierdzenie rezydencji podatkowej. W liście podaj swoje dane, datę urodzenia, NI number, adres.

*********************************************************************************************************

Przykładowa treść listu:

Dear Sir/Madam,

Please find enclosed P86 completed.
I intend to remain in the UK permanently / for at least 3 years and any departures are for holidays or business trips.

I would like to receive a written confirmation of my tax residence status in the UK. If your require further information, please do not hesitate to contact me.

Kind regards

*********************************************************************************************************

To co dostaniesz od Inland Revenue to nie jest żaden certyfikat. To pisemne poświadczenie podpisane przez oficera Inland Revenue, że pracujesz w UK i wszelkie twoje zarobki/dochody, podlegaja podatkowi brytyjskiemu.

Formularz można wysłać lub zanieść do lokalnego oddziału Inland Revenue, lub wysłać bezpośrednio do głównej siedziby na adres:

Inland Revenue
Devon Area
Regent House
Hardaway Head
Queen Street
Barnstaple
EX32 8RR

Pracując legalnie tak czy inaczej będziesz musiał wypełnić formularz P86 w momencie starania sie o ewentualny zwrot nadpłaconego podatku.

Po wypełnieniu P86 Inland Revenue automatycznie otrzymasz Tax Reference Code i zawsze kontaktując się z nimi musisz ten właśnie Code podawać.

Wiadomości zaciągnięte ze stronek:
http://www.podatekangielski.pl/
http://ghrom.com/

Miłej lektury Very Happy


Ostatnio zmieniony przez rzecik dnia Nie Maj 06, 2007 16:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Maj 01, 2007 01:14    Temat postu:

Powrót do góry
Ralph
Forumowicz
Forumowicz


Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 32
Skąd: Milton Keynes / Conniburrow

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymeldowanie nie jest konieczne, decyduje "centrum interesów życiowych" i wszędzie jest podkreślane, że to centrum nie ma nic wspólnego z zameldowaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
rzecik
Moderator
Moderator


Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 104
Skąd: Milton Keynes

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 00:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dzwoniłem do właściwego urzędu skarbowego dla mnie i powiedziano mi tak:

- do póki ma pan stały adres pobytu w Polsce,
- do póki ma pan konto w banku,
- do póki ma pan jakąś własność,
- do póki nie jest pan wymeldowany,
lub
- do póki nie ma pan statusu rezydenta podatkowego w kraju w którym pan przebywa i pracuje

- TO CAŁY CZAS PODLEGA PAN URZĘDOWI SKARBOWEMU W POLSCE I MUSI SIĘ PAN ROZLICZYĆ Z ZAROBKÓW Z WŁAŚCIWYM DLA PAŃSKIEGO ZAMELDOWANIA URZĘDEM SKARBOWYM W POLSCE...


Ostatnio zmieniony przez rzecik dnia Nie Maj 06, 2007 16:44, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ralph
Forumowicz
Forumowicz


Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 32
Skąd: Milton Keynes / Conniburrow

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzecik, jeżeli byś się zapytał w innym urzędzie skarbowym, to powiedzieliby Ci coś innego (sprawdzone osobiście). Urzędnicy skarbowi bardzo często działają niezgodnie z prawem, niestety są bezkarni - jeżeli podatnik wygra w sądzie, to urzędnik nie traci pracy, ani nie płaci kary z własnej kieszeni.

O miejscu płacenia podatków decyduje miejsce zamieszkania, a Kodeks Cywilny precyzuje, że "miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba przebywa z zamiarem stałego pobytu".

Miejsce zameldowania nie ma nic wspólnego z miejscem zamieszkania (Urząd Skarbowy Poznań-Śródmieście, 14 kwietnia 2006r., ZD/415-16/06, Urząd Skarbowy w Gnieźnie, 16 lipca 2004r., N-DOFN/415-14/04).

Urzędnicy bardziej niż zamiar analizują "ośrodek interesów życiowych", czyli centrum interesów osobistych i gospodarczych. "Interesy osobiste" to najbliższa rodzina (mąż, żona, dziecko) i znajomi, a "interesy gospodarcze" to praca, firma, posiadany majątek.

Jest też decyzja ministra finansów, że posiadany majątek nie może przesądzać o miejscu zamieszkania, bo może być utrzymywany w celach inwestycyjnych (18 października 2006r., DD4/033-01023/IDy/06/1497), posiadania tymczasowego miejsca pobytu w czasie wakacji (18 października 2006r., DD4/PB6-033-01281/PS/ZKK/06/48 ) , lub w celu wynajmu (14 kwietnia 2006r., PB6/033-0404-1943/05/Idy).

Potwierdzeniem miejsca zamieszkania powinien być certyfikat rezydencji do celów podatkowych wydany przez kraj zamieszkania (Pierwszy Urząd Skarbowy w Radomiu, 18 maja 2006r., 1424/2150/4111/415/24/06; Izba Skarbowa w Opolu, 19 sierpnia 2005r., PF-II-41171/INT/10/KJ/05).

Tak więc wszelkie plotki że należy się wymeldować i sprzedać mieszkanie należy między bajki włożyć.

Jeszcze jakieś wątpliwości? Smile
_________________
Wszystko co lubię jest albo niebezpieczne, albo niemoralne, albo tuczące...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
rzecik
Moderator
Moderator


Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 104
Skąd: Milton Keynes

PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... ja nie napisałem, że trzeba się wymeldować lub sprzedać chatę czy zlikwidować wszystko co się ma w Polsce, napisałem że jest to jedno z wyjść uniknięcia tego podwójnego podatku, poza tym napisałem też, że jest jeszcze inne wyjście, o którym sam napisałeś - certyfikat rezydencji do celów podatkowych wydany przez kraj zamieszkania, czyli wystarczy uzyskać status rezydenta podatkowego w kraju w którym przebywasz i pracujesz...

... o tym że w Polsce jest bezprawie i każdy urzędnik jest bezkarny mówiąc nam to co jest dla niego najlepsze, to chyba wszyscy wiemy od dawna, dlatego właśnie nie wracam do kraju samowolki i bezprawia, poza tym mało kogo stać na walkę z tym systemem, bo jest to zbyt kosztowne i długo terminowe...

... mój zanjomy zadzwonił i jemu powiedzieli, że jeśli nie uzyskuje żadnych dochodów w Polsce, cała jego rodzina przebywa za granicą i tu jest ich adres zamieszkania, i chcą zostać na stałe, ale mają dom w Polsce i są w nim zameldowani, ale mają oni status rezydenta podatkowego w UK, to nie muszą się rozliczać w Polsce...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
FrankJScott
Weteran Forum
Weteran Forum


Dołączył: 07 Sie 2020
Posty: 273
Skąd: Kriya Yoga

PostWysłany: Sro Paź 21, 2020 02:47    Temat postu: Always a pleasure to read through this page :) Odpowiedz z cytatem

Pressfarm is really a press database that helps entrepreneurs discover writers to publish about their startups. Build a set of reporters and get stated in startup websites in minutes. Applying our media outreach program, you can now look for journalists from numerous markets, journals and categories to find the best fit for the story.

Pressfarm will also help write email pitches, push releases, content marketing and much more.

Pressfarm genuinely believe that thinning down the subject to editors that are apt to be interested in your startup is a lot better than giving bulk emails.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM Nazwa Skype
Człowiek
Weteran Forum
Weteran Forum


Dołączył: 31 Sie 2021
Posty: 131

PostWysłany: Czw Sty 20, 2022 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale zobaczcie jak te podatki ewoluują. Przerażona jestem, bo niewiele już z tego rozumiem. Koleżanka przesłała mi dziś namiar na nową kwotę wolną od podatku, na artykuł o tym https://www.artbiznes.pl/zasady-dzialania-kwoty-zmniejszajacej-podatek-i-kwoty-wolnej-od-podatku/ Napisane czytelnie i zrozumiale, nawet ja pojęłam o co chodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
justine
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył: 16 Kwi 2022
Posty: 4

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2022 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zostało już tylko kilka dni, żeby złożyć zeznanie podatkowe w terminie. Zrobicie to najszybciej, posługując się programem do wyliczeń pit 37 online. Jest on prosty w obsłudze i przy wpisaniu prawidłowych danych i kwot nie ma mowy o żadnej pomyłce.
Dodatkowe informacje możecie znaleźć pod adresem https://www.money24.com.pl/pit-37-budowa-druku-podatkowego-i-jego-czesci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cyprine
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył: 01 Maj 2022
Posty: 4

PostWysłany: Pon Maj 02, 2022 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Termin składania rozliczenia pit mija dzisiaj o 23:59. Jeśli skorzystanie z programu online do liczenia podatków, to jeszcze wyrobicie się w terminie.
Więcej informacji dostępnych jest w artykule https://biurokredytowe.warszawa.pl/aktualnosci/rozlicz-w-prosty-sposob-pit-online/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rzeczy
Stały Forumowicz
Stały Forumowicz


Dołączył: 01 Wrz 2021
Posty: 99

PostWysłany: Wto Lis 08, 2022 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrozumieć podatki nie jest znowu tak trudno. Dobrze jest mieć pojęcie, na przykład, jakie są różnice pomiędzy PIT 36 a PIT 37. Jeśli Was to zainteresuje przeczytajcie https://radio.lublin.pl/2022/08/rozliczenie-podatkowe-i-wybor-formularza-czyli-pit-36-kontra-pit-37/ Nie zajmie Wam to dużo czasu, a wiedza w temacie podatków zawsze się przyda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
powolniak
Stały Forumowicz
Stały Forumowicz


Dołączył: 17 Lut 2023
Posty: 63

PostWysłany: Pią Lut 17, 2023 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podatki nie są dla mnie tak do końca zrozumiałe, ale dzięki artykułowi https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/01/24/do-kogo-skierowana-jest-deklaracja-pit-37/ wiem na przykład, do kogo skierowana jest deklaracja PIT 37. To dla mnie ważne, aby wiedzieć rzeczy, które mnie dotyczą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bart456
Weteran Forum
Weteran Forum


Dołączył: 08 Lis 2021
Posty: 319

PostWysłany: Wto Mar 07, 2023 00:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od razu podpowiem, że jeśli jeszcze nie wypełniliście i nie rozliczyliście deklaracji PIT, to sprawdźcie na stronie https://beskidzka24.pl/jak-szybko-rozliczyc-pit-2023/ , jakie są terminy i ile jeszcze macie czasu, aby szczegółowo się wszystkiego trzymać. Jest to ważne, więc koniecznie właśnie o tym sobie pamiętajcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ermolet
Weteran Forum
Weteran Forum


Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 1283

PostWysłany: Wto Mar 28, 2023 06:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie - skoro jesteśmy przy tematach związanych z pieniędzmi to chciałbym Was zapytać o usługi rzeczoznawcy https://krmgorzow.pl/ z Gorzowa, ponieważ potrzebuję wycenić majątek i potrzeba mi do tego profesjonalistów z dużym doświadczeniem. Wychodzi na to, że tu cena idzie w parze z jakością. Co możecie powiedzieć na ten temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Wto Mar 28, 2023 06:49    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Milton Keynes Strona Główna -> Polskie Wiadomości. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Milton Keynes  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group